iPhone Bul Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır?

iPhone'umu bul özelliği nedir? iPhone bul özelliği nasıl kullanılır?

0 247

iPhone bul özelliği herhangi bir Apple cihazının yerini bulmak ve içindeki verileri korumak için kullanılan çok önemli ve faydalı bir özelliktir. Nereye koyduğunuzu unuttuğunuz, kaybettiğiniz ya da çaldırdığınız iPhone cihazınızın yerini iPhone bul özelliği sayesinde haritada rahatlıkla görebilirsiniz.

iPhoneumu Bul Nasıl Kullanılır?

iPhoneumu bul özelliğini kullanmak için; ilk olarak telefonunuzda kurulu olması gerekmekte ve iCloud üzerinden etkinleştirmeniz gerekmektedir. iPhone bul özelliğini kurduktan ve aktifleştirdikten sonra, telefonunuzun çalınması ve kaybolması gibi durumlarda İcloud.com sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan menüde iPhone Bul uygulamasına tıklamanız cihazınızı haritada görmenizi sağlayacaktır. iPhone Bul uygulamasına Aile Paylaşımını da ayarladıysanız bu uygulama sayesinde yalnızca kendi telefonunuzu değil aile üyelerinizden birinin cihazınıda bulabilirsiniz.

iPhone Bul Nasıl Kapatılır?

iPhone Bul uygulamasını kapatmak için ilk olarak cihazın ayarlar menüsünden, Ayarlar – iCloud- iPhone Bul şeklinde ilerleyen adımlardan sonra yeşil olarak gösterilen butonun üstüne basarak kapatabilirsiniz.

Ya da icloud.com sitesinden iPhone Bul seçeceğinin üzerine tıklayıp, hangi apple cihazınızı çıkarmak istiyorsanız Tüm Aygıtlar seçeneği arasından cihazınızı bularak Çıkar seçeneğine basmanız gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri