iPhone Sıfırlama Nasıl Yapılır?

iPhone akıllı telefonlarında sıfırlama işlemi nasıl yapılır? iPhone sıfırlama adımları.

0 249

iPhone cihazlarda yaşanılan; çökme, donma ya da herhangi başka bir sebepten dolayı yaşanılan problemlerden yüzünden sıfırlama işlemi yapmak gerekebilmektedir. Böyle durumlarla karşılaşan iPhone kullanıcıları iPhone sıfırlama nasıl yapılır sorusuna cevap aramaktadır.

Bunun için ilk olarak cihazınız için yedekleme yapmak veri kaybınızı engelleyecektir.

iPhone Nasıl Yedeklenir?

iPhone cihazların işletim sistemi IOS’tur.  IOS cihazını yedeklemek için telefonda yüklü olan iCloud hesabını kullanabilir ya da bilgisayarınıza iTunes programını yükleyebilirsiniz.

iCloud ile yedekleme işlemi yapmak için; ayarlar > iCloud > yedekleme seçeneğine tıklamak yeterli olacaktır. Yedekleme  işlemini iTunus’da da yaparak dosyalarınızı bilgisayarınıza yedekleyebilirsiniz.

iPhone Nasıl Sıfırlanır?

Yedekleme işlemini bitirdikten sonra iPhone sıfırlama işlemine geçilebilir. iPhone sıfırlama işlemi için ayarlar > genel > sıfırla seçeneğine giderek tüm içeriği sil ya da ayarları sil seçeneklerinden birine tıklamak yeterli olacaktır.

Eğer bir kullanıcı adı ve şifre belirlediyseniz bu bilgileri girmeniz gerekecektir. Bu işlemden sonra cihazınızdaki her şey silinerek iPhone cihazınız başlangıçta yapılması gereken kurulum moduna geri dönecektir. Ayarlarınızı yaptıktan sonra açılan cihaza isterseniz verilerinizi geri yükleyerek kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri