iPhone Sürekli Kapanıyorsa Çözümler Nelerdir?

iPhone akıllı telefonlarda sürekli kapanma hatasının çözümü nedir?

0 232

iPhone kullananlar sıklıkla yazılım hatalarından bahsetmektedirler. Özellikle bazı iphone’lar rastgele kapanıp açılabilmektedir. Bu türden sorunların önüne geçmek için ise iPhone kapanma sorununa çözüm yöntemleri denenebilir.

iPhone Neden Sürekli Kapanıyor?

Bozuk uygulamalar ya da cihazın su ile teması iPhone’ların kapanmasına neden olmaktadır. Fakat bazen bu gibi durumlar olmasa bile iPhone telefonların kapanma sorunu olabilmektedir. Bu durum genellik bataryada oluşan sorunlardan kaynaklanmaktadır. Bu sorunlarla karşılaşan kullanıcılar batarya değiştirmeden iPhone sürekli kapanma sorununun çözümünü aramaktadır.

iPhone Sürekli Kapanma Sorunu Çözümü

iPhone cihazının sürekli kapanma sorunu çözümü için en kolay yöntem olan “Hard Reset” adı verilen telefonu yeniden başlatma işlemi olacaktır. Hard reset kalsik yeniden başlatmaktan farklı olarak iPhone cihazın işletim sistemini ve geçici belleği derinlemesine temizler. Hard reset için; home ve güç tuşuna (bazı modellerde değişiklik gösterebilmektedir) aynı anda basılı tutarak kararan ekranda Apple logosunun gelmesini beklemek gerekmektedir. Apple logosu geldikten sonra düğmeler bırakılıp cihazın açılmasını beklemek gerekmektedir.

iPhone cihazının sürekli kapanmasına işletim sistemli bir sorun sebep olabilir. Bunun çözümü için iPhone cihaza en güncel İOS sürümünün yüklenmesi gerekmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.