iPhone’da 3D Touch Özelliği Nasıl Kapatılır?

iPhone kullanıcıları için 3D Touch Özelliği ile ilgili tüm bilgileri aktarıyoruz.

0 254

iPhone telefonlarda küçültme, büyütme, dokunma, kaydırma gibi hareketler Multi-Touch özelliği ile yapılabilmektedir. Her zaman ilerleyen ve gelişen teknolojisi ile birlikte İOS iPhone 6s cihazıyla birlikte bu özelliğe ekstra olarak 3D Touch özelliğini getirdi. Bu özellikle birlikte İOS, iPhone cihaz kullananlara pek çok rahatlıklık sağlamaktadır.

iPhone 3D Touch Özelliği Nedir?

iPhone 3D Touch özelliği basınca duyarlı dokunmatik ekran teknolojisi olarak adlandırılabilir. Ekrana basma gücü ile alakalı bir sistemdir. Ekrana dokunulduğunda dokunmanın şiddetini anlayabilen ve buna göre ek özellikler kullanmaya yarayan bir özelliktir. Ekrana hafif bir şekilde dokunulduğunda Peek, biraz daha sert dokunulduğunda ise Poop özelliği devreye girmektedir. Link içeriklerine veya resimlere Peek özelliği ile bakılırken, içeriklerin tamamına ise Poop özelliği ile bakılmaktadır.

3D Touch Özelliği Nasıl Açılır ve Kapatılır?

Bazı kullanıcılar bu özelliği açmak isterken bazı kullanıcılar bu özelliği kapatmak istemektedir. iPhone 3D Touch kapatmak için cihazda, ayarlar menüsünden Genel sekmesi içindeki Erişebilirlik seçeneklerine tıklayarak 3D Touch’ı kapatabilir ya da açabilirsiniz. 3D Touch özelliğinin hassasiyet ayarları da buradan yapılmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri