Ketojenik Diyet Nedir?

Ketojenik Diyet hakkında merak edilen tüm soruların cevapları.

0 252

Ketojenik diyet vücudun enerji kullanmasını amaçlayan düşük karbonhidratlı bir diyet şeklidir. Karbonhidratlı beslenildiğinde vücut enerjisini glikoz ve insülünden karşılayacak bu yüzden de yağları depolayarak kilo alımına yol açacaktır. Fakat ketojenik diyette karbonhidrat alımı en aza indirildiği için yağ yakımı gerçekleşerek kilo vermek mümkündür.

Ketojenik Diyetin Faydaları Nelerdir?

Yalnızca kilo vermeye yaramayan ketojenik diyetin faydaları çok fazladır. Kanserli hastalarda uygulanan bu diyet programı pek çok olumlu sonuca ulaşılmasını sağlamıştır. Ketojenik diyet kan şekerini dengelemektedir ve bu sayede diyabetin önüne geçilmesini de mümkün kılmıştır.

Zayıflamak isteyenlerin zihinsel performansında düşüşler meydana gelmektedir, zihinsel odağın arttırılmasında da ketojenik diyet oldukça faydalıdır.

Ketojenik Diyette Neler Yenir?

Kilo vermeyi amaçlayanlar ketojenik diyet listeleri merak etmektedirler.  Ketojenik diyette; doymuş yağlar, tekil doymuş yağlar tüketilebilmektedir fakat trans yağlardan muhakkak kaçınmak gerekmektedir.

Kümes hayvanları, yağlı olmayan kırmızı etler, balıkların pek çoğu ketojenik diyet listelerine uygun gıdalardır.  Yine her diyette olduğu gibi, sebze ve meyveler de ketojenik diyette yenilebilen gıda maddeleridir.

Zerdeçal, fesleğen, kekik, zencefil, biberiye, tarçın, karabiber gibi baharatlar ile evde yemekleri kendinizin pişirmesi zayıflama sürecinde daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri