Kışın Nasıl Zayıflanır, Tavsiyeler Nelerdir?

Kışın kilo vermek mümkün mü? Kışın diyet nasıl yapılır? İşte altın değerinde tavsiyeler.

0 270

Kışın zayıflamak pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Kış aylarının gelmesiyle birlikte vücudumuz kendini korumak için yağ üretimini arttırmaktadır. Vücutta yağ kütlesinin artmasıyla kas dokularında azalma meydana gelmektedir.

Bu durumda da vücudun metabolizması daha yavaş çalışmaya başlamaktadır. Kış aylarında yeme ihtiyacı fazladır fakat  metabolizma hızı yavaş olduğu için kilo artışı gözlemlenmektedir.

Kış Aylarında Kilo Verilir mi?

Kış aylarında metabolizma hızının düşmesi, yağ oluşumun artması gibi sebeplerden dolayı kilo verilemeyeceği düşünülmektedir. Fakat birkaç noktaya dikkat ederek kış aylarında kilo vermek mümkündür. Lahana, brokoli, pırasa, ıspanak gibi kış sebzeleri yüksek lif kaynağı oldukları için kilo kaybında önemli bir role sahiptirler.

Lifli yiyecekler kandaki şekeri dengeleyerek tokluk süresini uzatmaktadırlar bu sayede daha fazla kalori alımının önüne geçerek kilo vermeyi kolaylaştırmaktadırlar. Bir diğer nokta ise kış aylarında üşümemek için vücudumuz depoladığı yağları yakmaktadır. Kış aylarında dışarıda yapılacak yürüyüş gibi aktiviteler kilo vermeye yardımcı olacaktır.

Kışın Zayıflamak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Kış aylarında zayıflamak için belirli noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Düşen metabolizma hızı, artan kilolar insanları kış aylarında zayıflamak için tavsiyeler aramaya itmektedir.  Bu konuda yapılabilecek pek çok şey vardır.

İlk olarak metabolizma hızını arttırmaya çalışmak gerekiyor. Artan metabolizma hızı kilo vermeyi kolaylaştıracaktır. Bunun için fiziksel aktivitelerin artırılması güzel bir tavsiye olarak karşımıza çıkmaktadır.

Susamadan su içmek kış aylarında zayıflamak için tavsiyelerin başında gelmektedir. Kış aylarında su kaybı az olduğu için su içme isteği de düşük olacaktır. Kışın metabolizma hızımızın düşmemesi için günlük 2 litre kadar su içmeye önem göstermek gerekmektedir.

Yağ, şeker ve beyaz un tüketimini azaltmak özellikle kış aylarında etkili olacaktır. Kış aylarında fiziksel aktivite azaldığı için yüksek karbonhidrat içeren yiyeceklerin yakılması da zorlaşacağı için kilo artışına sebep olacaktır. Bu yüzden karbonhidrat içeren yiyecekler uzak durarak daha çok balık gibi yararlı yağları vücudumuza almak gerekmektedir.

Zayıflamak için vücudu uzun süre aç bırakmamak da en önemli tavsiyelerden biri olacaktır. Uzun süre aç kalan vücut daha sonra alınan besinleri direk depolayacağı için kilo artışı yapacaktır. Dengeli ve düzenli beslenmeye özen gösterip, fiziksel aktivite ile metabolizma hızını arttırmak kış aylarında kilo verirken yapılması gerekenlerin en önemli adımlarıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri