Limon Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Son dönemlerin popüler uygulamalarından olan Limon Diyeti hakkında herşey!

0 258

Son zamanların popüler zayıfla yöntemlerinden olan limon diyeti ile etkili şekilde kilo verebilirsiniz. Kilo vermenizi sağlayacak limon diyetini başarılı şekilde yapmanız halinde istediğiniz ideal kiloya erişebilirsiniz.

Limonun Faydaları Nelerdir?

Yemeklerde, salatalarda sıklıkla tükettiğimiz bir meyve olan limonun faydaları çok fazladır. Öncellikle limon bir C vitamini kaynağıdır. Bunu yanı sıra güçlü antioksidan kaynağı olup sağlık açısından oldukça faydalı bir besindir.

Sağlığa olduğu kadar zayıflamaya da yardımcı bir besindir. Bu yüzden diyet yapanların limon tüketimine yönelmesi söz konusudur.

Limon Diyeti ile Nasıl Zayıflanır?

Limon diyeti, yağ yakmayı destekleyerek kolay bir şekilde kilo vermeye olanak sağlamaktadır.  Asidik yapısı nedeniyle limon diyeti yapmak bazı mide sorunlarına neden olabilmektedir. Doktor onayı ile diyeti uygulamak daha sağlıklı olacaktır.

Limon diyeti, üç gün ya da beş gün gibi süreler için uygulanmalıdır. Aşırı miktarda tüketilen limon bazı alerjik durumlar oluşturabilmektedir.  Öğünlere, ya da ara öğünlere eklenecek limon, limonlu su vücuttan toksinlerin atılmasını sağlayarak metabolizma hızını arttıracak ve zayıflamayı sağlayacaktır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri