Low Carb Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır?

Low Carb diyetinin faydaları ve zararları sizlerle. Low Carb diyeti nedir ve nasıl yapılır?

0 242

Low carb diyeti, düşük karbonhidrat alarak beslenme şeklidir. Low carb diyeti şeker ve nişasta gibi karbonhidrat içeren besinlerden uzak durularak daha çok protein temelli beslenmeyi merkeze alır.

Low carb diyetini uygularken de her zaman aldığımız kalori miktarı yaktığımız kalori miktarından az olmalıdır.

Low Carb Diyetinin Faydaları

Low carb diyetinin faydaları oldukça fazladır. Bunlardan en önemlisi kilo vermektir. Zayıflamak isteyen kişiler low carb diyeti ile yağ yakmayı hızlandırarak kilo vermektedirler. Karbonhidrat alımı azaldığı için yağ yakımı sayesinde hızlı kilo vermek mümkündür.

Low carb diyeti, zayıflamanın dışında sağlığa da pek çok faydası bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir; kan şekerini düzenleyerek diyabet hastalığı tedavisinde işe yaramaktadır. Epilepsi, baş ağrısı ve mide krampları gibi rahatsızlıkların tedavisinde low carb diyeti oldukça faydalıdır.

Low Carb Diyetinin Zararları

Low carb diyetinin yararlarının dışında bazı zararları da olabilmektedir. Low Carb diyetinin zararları başında Lif eksikliğinden kaynaklı sindirim problemleri, metabolizmanın karbonhidrat alımına oranla düşmesi, besin kısıtlamasından oluşabilecek mineral ve vitamin açıkları low carb diyetinin zararları arasında yer alabilmektedir.

Hamileler ve emziren anneler, böbrek rahatsızlığı olan kişiler, ve gelişim çağındaki çocukların günlük ihtiyaç duydukları besinler farklı olduğu için bazı püf noktalara dikkat ederek low carb diyetinin zararları en aza indirilip başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri