Pancakeswap Nedir? Merak Edilen Detaylar

Pancakeswap, Pancakeswap Nedir, Pancakeswap Bilgiler

0 6

Merkezi yapıların sık sık sisteme müdahale etmesi, bir anda kuralları değiştirmesi veya benzeri durumlar, merkezsiz yapıları adeta zorunlu kılmıştır. Finans sisteminde merkeziyetsiz yapılar, kripto paralar ve borsalar şeklinde ortaya çıkmıştır. Pancakeswap de bu alanda faaliyet gösteren merkezsiz borsalardan biridir.

Günümüzde kripto paraların hemen herkes tarafından bilindiği ve işlem hacminin son derece yükseldiği, bilinen bir gerçek. Merkezsiz ağlara sahip olan kripto paraların takası için kullanılan borsaların ise çok büyük bir kısmı merkezi. İşte bu durum, büyük bir risk içeriyor. Nihayetinde paralarınızı üçüncü bir kişiye teslime ederek işlem yapıyorsunuz. Bahsedilen bu sorunu ortadan kaldırmak için Pancakeswap kullanabilirsiniz. Peki, Pancakeswap nedir? Nasıl kullanılır?

Pancakeswap Nedir?

Pancakeswap; merkezsiz bir kripto para borsasıdır ve Binance Smart Chain üzerine inşa edilmiştir. Herhangi bir aracı olmadan kullanıcıların kripto para ticareti yapmasına imkan verir. Böylece genel olarak bahsedilen risklerin büyük bir oranda ortadan kalkmasını sağlar.

Sağladığı birçok avantaja rağmen birçok kullanıcı tarafından bilinmediği de bir gerçek. Özellikle Pancakeswap nasıl kullanılır sorusunun cevabını bilmeyenler, kullanım konusunda çekincelere sahip. Bu borsayı kullanmak için uyumlu bir cüzdana sahip olmanız yeterli. Bu aşamadan sonra ilgili menüleri kullanarak gerekli işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Pancakeswap üzerinden pasif gelir elde etmek için staking yapılıyor. Kullanıcılar, sahip oldukları kripto varlıkların bir bölümünü likidite havuzuna kilitliyor ve süre sonunda ödül kazanıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri