Pefi Nedir? Özellikleri Nelerdir?

0 20

Kripto dünyası, farklı özelliklere sahip merkezsiz uygulamaların geliştirildiği bir alan haline gelmiştir. Buradaki teknoloji sayesinde kullanıcıların farklı beklentileri ve ihtiyaçları etkili olarak karşılanabiliyor. Bahsedilen türden olan uygulamalardan birisi de Pefi adıyla bilinen uygulamadır. Peki, Pefi nedir? Özellikleri nelerdir? Pefi ile ilgili olan bu soruların cevaplarını ve konuya ilişkin diğer detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Penguin Finance Nedir?

Pefi, Penguin Finance ifadesinin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Dolayısıyla burada merak edilen soru Penguin Finance nedir şeklinde de sorulabilir.

Pefi; Avalanche üzerinde geliştirilmiş olan, yield farming ve staking için kullanılan bir Defi uygulaması olarak ifade edilebilir. Bilindiği gibi kripto dünyasında bahsedilen türden Defi uygulamaları için kullanılacak ağların başında Bitcoin ve Etherium geliyor. Ancak Avalanche, sahip olduğu özellikler sayesinde son dönemlerde önemli bir alternatif haline geldi. Avalanche, sayılan ağlara göre çok daha hızlı olmasının yanında düşük maliyete de sahip.

Penguin Finance ekosistemi, staking ve farming yapılmak için kullanılabilir. Ekosistemin tokeni PEFI olup, kullanıcılar bu token ile dağıtılan ödüllerden pay alabilmek için Pangolin LP tokenlerini stake edebilir. Benzer işlemler yield farming için de yapılabilir.

Bilindiği gibi staking ve farming, pasif gelir elde etmenin en etkili yollarından biridir. Geliştirilecek strateji ile kullanıcılar PEFI stake ederek xPEFI kazanabilir. Ekosistemin düşük işlem ücretine ve yüksek bileşik getiriye sahip olması, tercih edilmesinin en önemli nedenleri arasında gösteriliyor.

Penguin Finance, oyunlar üzerinden de kullanıcıların ödül kazanabileceği bir sisteme sahip. İmparator Penguen oyununda iyi bir performans gösteren ve rakipleri ile etkili olarak rekabet eden oyuncular, xPEFI tokeni ile ödüllendiriliyor. Bunun haricinde de ekosistemin kendi içinde farklı ödüllendirme yöntemleri bulunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri