Wrapped Bitcoin Nedir? Özellikleri Nelerdir?

0 9

Kripto dünyasının her geçen gün biraz daha gelişmesi, bu alandaki teknolojilerin de yenilenmesine ve geliştirilmesine neden oluyor. Böylece işlemler çok daha hızlı ve buna karşın daha düşük maliyetlerle yapılabiliyor. Bahsedilen durum, dünyada en fazla tercih edilen kripto varlık olan Bitcoin’in yeni gelişmelerin arkasında kalmasına neden oluyor. İşte bahsedilen geri kalmışlığın telafisi için Wrapped Bitcoin geliştirildi. Peki, Wrapped Bitcoin nedir?

Wrapped Bitcoin Özellikleri

Wrapped Bitcoin veya diğer bilinen adıyla WBTC, en kısa ifade ile bir kripto para birimidir. Ancak ERC-20 tabanlıdır ve Ethereum ağını kullanıyor. İşte bu özellikler, oldukça şaşırtıcı. Çünkü adından BTC (Bitcoin) olan bir para biriminin farklı bir ağ kullanması alışılmış bir durum değil. Sayılan tüm bu özellikler, Bitcoin’in Ethereum ağının sağlamış olduğu avantajlardan yararlanması için geliştirilmiştir. Ayrıca bunlar WBTC nedir sorusunun da cevabı olarak kabul edilebilir.

WBTC, değeri BTC ile aynı olan bir kripto paradır. Değerinin tamamen eşit olması, kullanıcıların iki coin arasında dönüşüm yapmasını mümkün kılar. Böylece ellerinde Bitcoin bulunduranlar, Ethereum ağının hızlı işlem ve düşük maliyet avantajlarından yararlanmak için hızlı bir şekilde dönüşüm yoluna gidebilir.

WBTC ile birçok borsada işlem yapmak mümkün. Merkezsiz borsalarda da işlem yapılabilir. Bu noktada elinizdeki BTC ile takas etmek için satıcılara bakabilir ve uygun şartları taşıyanlarla takas işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yeni Bahis Siteleri